Video


IV edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej do Kalwarii Wejherowskiej. Rekordowa liczba uczestników (ponad 700 osób) i ciągle ten sam cel. Pokonać swoje słabości mocą z Wysoka…
www.facebook.com/Trojmiasto.EDK/
 

 


Następna relacja z EDK na trasie Gdańsk Matemblewo – Kalwaria Wejherowska. Liczba uczestników z roku na rok się zwiększa. Tym razem z matemblewskiego sanktuarium ruszyło ponad 600 uczestników.
www.facebook.com/Trojmiasto.EDK/

 

 


Zwiastun reklamujący projekt Nowa Jakość Życia, który jest filmową pomocą w przygotowaniu do modlitwy Słowem Bożym. Pakiet zawiera 54 odcinki na cały rok liturgiczny, po 12 minut każdy.
Strona projektu: www.nowajakosczycia.pl

 

 


Ekstremalna Droga Krzyżowa to ciągle dość nowa forma realizacji tradycyjnego nabożeństwa stawiająca na połączenie wyzwania fizycznego z duchowym rozważaniem kolejnych stacji drogi krzyżowej. Zasady są trzy: długi odcinek, noc i reguła milczenia.

 

 


Ikona jest owocem Spotkania ze Słowem. Jest szatą dla Słowa. Odsłania piękno. Pisania ikon uczą się wszyscy. Dzieci, młodzi, dorośli. Ci z talentem artystycznym, i bez żadnego uzdolnienia. Potrzebne jest tylko jedno – zaproszenie usłyszane w sercu, by spotkać się z ikoną osobiście. Wejść w tajemnicę ikony. Tego świętego obrazu, który „czyta się” głębią serca, tym co poza wzrokiem, co dalej…